ممنوعیت شکار پرندگان در تالاب های آذربایجان شرقی – سخنرانی و تصویر

ارسال شده توسط

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی با اشاره به عاری بودن استان از بیماری آنفلوانزای پرندگان گفت: با این وجود با توجه به مصوبه ستاد آنفلوانزای کشور و با هماهنگی اداره کل حفاظت از محیط زیست استان، شکار پرندگان در تمامی تالاب های آذربایجان شرقی تا اطلاع بعدی ممنوع است
آذربایجان شرقی دارای ۱۴ تالاب قوری گل، قره قشلاق، یوسف لو، دیب سبز، خرمالو، آلمالی، یانیق گولی، بزوجیق گولی، گوشا گولی، زولبین، قبادلو، خورشید گولی، شور درق و مینق در شهرستان های بستان آباد، اهر، هریس، بناب، هشترود، عجب شیر و مرند می باشد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

با هماهنگی اداره کل حفاظت از محیط زیست آذربایجان شرقی در راستای جلوگیری از انتقال بیماری های احتمالی که امکان شیوع آن در بین پرندگان وجود دارد، هرگونه شکار یا زنده گیری در تالاب های استان ممنوع است.

آذربایجان شرقی پاک و عاری از آنفلونزای پرندگان است و ممنوعیت شکار در تالاب های استان با هدف پیشگیری از بروز هر گونه مشکل احتمالی و حفاظت از سلامت مردم انجام می شود.

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی با اشاره به عاری بودن استان از بیماری آنفلوانزای پرندگان گفت: با این وجود با توجه به مصوبه ستاد آنفلوانزای کشور و با هماهنگی اداره کل حفاظت از محیط زیست استان، شکار پرندگان در تمامی تالاب های آذربایجان شرقی تا اطلاع بعدی ممنوع است.

وی از مردم استان درخواست کرد در صورت مشاهده لاشه پرندگان و یا افراد غیرمجاز که به قصد شکار به تالاب ها وارد می شوند، به ادارات دامپزشکی و یا محیط زیست اطلاع دهند.

امیر حسین بهداد اظهار کرد: این ممنوعیت به علت مشاهده تیپ جدید بیماری آنفلوانزا در بین پرندگان مهاجر در یکی از تالاب های کشور اجرا می شود.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *