پایان پانزدهمین جشن بازیگر با برگزیدگان غایب – سخنرانی و تصویر

ارسال شده توسط

خبرگزاری ایسنا: پانزدهمین جشن بازیگر با معرفی برگزیدگان خود و در حالی‌که تعدادی از تقدیرشدگان و برگزیده‌ها و نیز برخی مدیران خانه تئاتر در مراسم نبودند، برگزار شد
پایان‌بخش مراسم، اهدای جایزه به برگزیدگان بازیگری این مراسم بود که ابتدا محمد شاکری بازیگر خردسال نمایش الیورتوئیست به عنوان استعداد آینده تقدیر شد.

در ادامه فهیمه رحیم‌نیا توسط پرویز پورحسینی تقدیر شد که این بازیگر ابتدا بیان کرد، خود را لایق این تقدیر نمی‌داند مخصوصا این‌که بهزاد فراهانی هم تقدیر شده و ممکن است عده‌ای این را پارتی‌بازی بدانند.

سیدمحمد رییس‌زاده ضیابری از گیلان دیگر هنرمندی بود که توسط اسماعیل خلج تقدیر شد.

این هنرمند متنی کوتاه را با زبان کردی درباره اصالت و خاستگاه و بازیگر بودن خود قرائت کرد.

در ادامه، جایزه بازیگری زن بدون هیچ ترتیبی به الهام شعبانی (نمایش قند خون)٬ آوا شریفی ( در انتظار آدولف) و گلچهره سجادیه (سونات پاییزی) تعلق گرفت که سجادیه در مراسم حضور نداشت.

در این مراسم که غیبت اصغر همت مدیرعامل خانه تئاتر و نیز برخی دیگر از اعضای هیات‌مدیره خانه تئاتر به چشم می‌آمد، با حضور سیدعباس عظیمی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت، از چند هنرمند تقدیر شد که نخستین آن‌ها محمدعلی کشاورز بود اما با وجود اعلام قبلی نه‌ خود این بازیگر در مراسم حضور داشت نه نماینده‌ای از سوی او برای تقدیر شرکت کرده بود.

جایزه ویژه بازیگری پانزدهمین جشن بازیگر هم توسط شهرام کرمی به هوتن شکیبا بازیگر الیورتوئیست تقدیم شد که او هم در مراسم نبود و جایزه‌اش را اشکان خیل‌نژاد تحویل گرفت.

نصرت‌الله وحدت دیگر هنرمندی بود که توسط عظیمی تقدیر شد. این هنرمند که به گفته خودش چندان قادر به سخن گفتن نبود، از حاضران تشکر کرد که برای دیدن وی و همکاران دیگرش آمده‌اند و گفت: آرزویم این است که باز هم گرفتار دوربین فیلمبرداری شوم و بازی کنم و همچنین به صحنه تئاتر بروم و خاک صحنه تئاتر را بخورم.

بهزاد فراهانی در این بخش که شهرام کرمی روی صحنه بود، گفت: ما امسال اسپانسر نداشتیم و وقتی نزد آقای کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی رفتیم‌ خیلی شجاعانه پذیرفت و جوایز جشن را تقبل کرد.

خبرگزاری ایسنا: پانزدهمین جشن بازیگر با معرفی برگزیدگان خود و در حالی‌که تعدادی از تقدیرشدگان و برگزیده‌ها و نیز برخی مدیران خانه تئاتر در مراسم نبودند، برگزار شد.

محمد مطیع بازیگر قدیمی که در حال حاضر در ایران نیست، آخرین هنرمندی بود که مورد تجلیل قرار گرفت و در یک ارتباط تلفنی زنده و در حالی که ‌متاثر شده بود، آرزو کرد که در ایران بود و ابراز لطف حاضران را پاسخ می‌داد.

سپس در بخش تقدیر از هنرمندان قدیمی، از کبری ملکی از کردستان با حضور ایرج راد تجلیل شد.

هنرمند دیگری که تقدیر شد، بهزاد فراهانی دبیر جشن بازیگر بود که پس از دریافت هدیه خود یادی از یک فیلم ساخته‌شده توسط نصرت‌الله ‌وحدت کرد.

جوایز بازیگری مرد هم به فرزین محدث (شب دشنه‌های بلند)٬ بهنام شرفی (آبی مایل به صورتی) و رضا بهبودی (ماجرای مترانپاژ) اهداء شد که از بین آن‌ها شرفی و بهبودی در مراسم نبودند.

محدث که کمتر از ۴۰ روز پیش مادرش را از دست داده، در حالی که متاثر بود جایزه‌اش را به روح مادرش تقدیم کرد.

به گزارش ایسنا، شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی، جعفر پناهی کارگردان سینما، مریم معترف، رضا ناجی، اسماعیل خلج، اشکان خطیبی، ناصر آقایی و سیروس همتی از جمله حاضران در این مراسم‌ بودند.

در بخشی دیگر، عباس عظیمی با بیان این‌که موسسه هنرمندان پیشکسوت بیش از ۷۰۰ هنرمند بالای ۶۰ سال را تحت پوشش دارد، از سهراب سلیمی دبیر جشن‌های خانه تئاتر به عنوان نماینده خانه تئاتر تقدیر کرد.

شهلا ریاحی و پری امیرحمزه هم دو هنرمند دیگری بودند که در فهرست تقدیرشدگان بودند ولی به دلیل شرایط جسمی هیچ کدام در مراسم حضور نداشتند.
در ادامه یک قطعه نمایشی توسط داود داداشی و غلام بابوته و نیز رقص آذری توسط گروه “سرمستان” اجراء شد.

 عصر شنبه ۱۵ اردیبهشت، پانزدهمین جشن بازیگر خانه تئاتر در تالار وحدت با اجرای سروش طاهری که هم کارگردان جشن بود و هم مسئولیت هیات‌های داوری را بر عهده داشت، با اجرای قطعاتی موسیقی و یادی از درگذشتگان بازیگری و حوزه تئاتر در یک‌سال اخیر، آغاز شد.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *